Екопарк з впровадженням енергозберігаючих технологій та інноваційних екосистем
Метою проекту є привернення уваги до існуючих екологічних рішень та їх впровадження в міському просторі. Це дає прикладну освіту, формування екологічної свідомості серед жителів міста та докорінної зміни їхнього відношення до збору сміття для його подальшої вторинної переробки, проведення інформаційних кампаній серед молоді.

Осередком проекту став перший проект такого напрямку від команди "Типового Києва" — Екопарк з впровадженням енергозберігаючих технологій та інноваційних екосистем.

Локацією було обрано сквер за адресою Рейтарська 2 поруч із давно відомою скульптурою «Їжачок у тумані» в Шевченківському районі Києва.

За проектом було передбачено встановлення лавок, смітників та покриття для доріжок, до складу яких входять перероблені відходи.

Повну візуалізацію проекту можна переглянути за посиланням: https://linktr.ee/ecopark, її розробкою та кураторством займалася компанія Seshat.
По цій проектній документації і почали вестися роботи
Спочатку почали підготовку території:


Довелося розбити та вивезти бетонний фундамент від надбудови що тут колись була:

Такого сміття було кілька машин:


Далі приступили до вирівнювання території:

та безпосередньо ландшафтних робіт


Реалізована автоматична система поливу


Використовувалась полімерпіщана плитка з пероблюваних метеріалів


Ось, як вона виглядає


В сквері з'явилося більше 300 нових зелених насаджень — дерева, декоративно-листяні та хвойні кущі, злакові рослини та грунтокривні


Координував реалізацію проекту та супроводжував його на всіх етапах голова Шевченківського району в Києві Олег Гаряга.
Знамениту скульптуру «Їжачок у тумані» також прийняли рішення реставрувати спільно з її автором скульптором Скритуцьким. Ось як він виглядав до та після реставрації:

На локації встановили лавки,


вбиральні для домашніх тварин,

покриття для доріжок, до складу яких входять перероблені відходи.
Також розмістили сонячні батареї для вуличного освітлення та контейнери для сортування сміття.
Посеред парку встановлено артоб'єкт.
«Облаштування даної локації було важливим для туристичної привабливості міста. Щодня сотні туристів приходять на Рейтарську, в тому числі і щоб зробити фото з «Їжачком у тумані».

Ось як змінювалась локація на етапах реалізації:

«Наша команда ставила за мету продемонструвати бачення щодо сучасного планування міських просторів, яких так не вистачає Києву. Хотілося б щоб використання пепероблюваних матеріалів та сонячної енергетики для освітлення стало показовим кейсом і для інших міських проектів», — зазначає автор Громадського проекту Немерюк Павло.

ЗМІ про нас:

Made on
Tilda